Po čtyřech letech ticha se do Třemošné u Plzně vrací oblíbený
Třem-Fest. Akce, která si v minulosti získala pověst energického setkání fanoušků živé hudby, letos znovu ožije s ambicí navázat na svou tradici a zároveň přinést nový impuls do regionální festivalové scény.
Organizátoři se k obnovení festivalu rozhodli po delší pauze způsobené kombinací okolností posledních let, včetně pandemie a organizačních změn. „Byla to pro nás dlouhá cesta. O to víc se teď těšíme, že můžeme Třem-Fest znovu otevřít lidem,“ říká jeden z pořadatelů. Podle něj se návštěvníci mohou těšit nejen na návrat osvědčeného konceptu, ale i na několik novinek.
Festival si v minulosti zakládal na pestré dramaturgii, která kombinovala různé hudební žánry – od punku a rocku až po ska či trash metal. Ani letos tomu nebude jinak. V sobotu 30.5.2026 vystoupí na tradičním místě sportovního areálu V Luhu - Záluží u Plzně: Vypsaná fixa, Michal Horák s kapelou, V3Ska, Fredy & Krasty, Třískáč, AdolpHo tramp.
Kromě hudby chtějí organizátoři opět vytvořit i přátelskou komunitní atmosféru. Návštěvníci se mohou těšit na doprovodný program pro děti, výborné občerstvení z lokálního podniku, řemeslnou zmrzlinu nebo výběrovou kávu. „Nejde jen o koncerty. Chceme, aby si lidé odnesli celkový zážitek,“ doplňují pořadatelé.
Návrat Třem-Festu přichází v době, kdy se kulturní život v regionu znovu naplno rozbíhá. Organizátoři věří, že festival znovu přitáhne jak věrné fanoušky, tak nové návštěvníky, kteří hledají kvalitní hudební akci s osobitou atmosférou.
Už nyní je ale jisté, že Třem-Fest se vrací s odhodláním navázat na své nejlepší ročníky a znovu se stát pevnou součástí kulturní mapy Plzně.
František Marek
19.5.2026