Login  

Články

 

Pekelný ostrov bude 7. a 8. července v Holýšově

27.6.2017
Druhou pětiletku načíná rockový ope-air festival Pekelný ostrov, který se zejména pro fanoušky rockové hudby stává stálicí, na které nesmějí chybět. I v tomto roce čeká na návštěvníky našlapaný program. Ani letos nebude přetržena šňůra hostů z britských ostrovů. Těšit se tak můžeme na rockovou legendu světového formátu - britskou kapelu Sweet.
V 70. letech si kapela The Sweet doslova podmanila hudební svět. Na pódiích vystupují doposud a stále vyprodávají! Kapela doposud prodala 55 milionů alb. Jejich hity jako Fox on the Run, Ballroom Blitz, Love is Like Oxygen, nebo Teenage Rampage, dobyly vrchol hitparád a jsou známé dodnes.
Sweeti nebudou ale jedinou hvězdou na holýšovském open-airu. Nováčkem na holýšovském ostrově budou také Olympici na čele s Petrem Jandou, který před nedávnem oslavil své 75. narozeniny. Na pódiu se stále cítí jako doma. Kapela Olympic během pětapadesáti let existence skupina vydala 20 studiových alb, desítky výběrových alb a odehrála více než 7 tisíc koncertů.
Premiérově se na festivalu také představí další fenomenální českých hudebník a to David Koller se svoji kapelou. Davida Kollera zná každý jako lídra kapely Lucie, nicméně i jeho sólová dráha přináší velmi kvalitní tvorbu, o čemž svědčí jeho úspěch nejen na hudebních festivalech. Těšit se samozřejmě můžeme i na hity z Lucie. Tradičně se představí hudební cirkus v podání kapely Walda gang. Chybět nebudou ani tradiční účinkující Pekelného ostrova jako jsou Harlej, slovenští InéKafe, Doga, Komunál, Márdyho Vypsaná fixa, či Alkehol. Po loňské pauze se také opět vrací Dymytry nebo Katapult v čele s Oldou Říhou! Přijede také Kuba Ryba a jeho punkové Rybičky 48. Nejen rockem ovšem bude žít Pekelný ostrov. Pořádně od plic si v rámci podvečerního programu budeme moci zazpívat nesmrtelné české hity společně s Jaroslavem Uhlířem. Na festivalu dále vystoupí hard rockový Traktor, klatováci z Trautenberku, slovenská Metalinda, Krucipüsk, Doctor P.P. a řada dalších.
Pro festivalové ultras začíná festival již ve čtvrtek 6.7. zahřívacím večírkem pro nedočkavé. Ten bude opět před areál a zdarma. Kdo dorazí již ve čtvrtek, získává výhodu ve výběru lepšího místa na stanování, ale také se může již nechat opáskovat a vyhnout se pátečnímu návalu, což se v loňském roce velmi osvědčilo. Šestý ročník opět chystá řadu novinek a překvapení. Pekelný ostrov se každý rok snaží zvyšovat komfrot návštěvníků. Po loňské vysoké návštěvnosti se v roce 2017 plánuje zvětšení areálu. I letos bude k dispozici úschovna, bankomat, možnost dobíjení telefonů, sprchy, možnost parkování pro karavany a mnoho dalších. Zachována také zůstane možnost získání žetonů na pivo zdarma, a to za každých vytříděných 30 použitých kelímků.Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít opět nárok na snížené vstupné. Nárok na slevu ze vstupné mají také dárci krve po předložení průkazu dárce.
Jednou z velmi viditelných novinek bude i rozšíření V.I.P. zóny o typický anglický autobus "doubledecker". Pro návštěvníky s V.I.P. vstupenkou bude v červeném dvoupatrovém autobusu zajištěn servis první pekelné třídy. Pivo do skla, káva z porcelánu, grilování a především nezapomenutelný výhled z terasy na vrcholu autobusu. V prodeji je ještě posledních několik kusů V.I.P. vstupenek za 1.500,- Kč.
Ceny vstupného:
Současná cena za festivalovou permanentku je 550,-Kč (předchozí série za 250,-, 350,-, 400,-, 450,- a 500,- jsou již vyprodané). Poslední cenová edice včetně prodeje na místě bude 750,-Kč. Cena za V.I.P. vstupenku je nyní 1.500,-Kč. Poplatek za festivalové parkoviště je 200,-Kč za automobil a 600,-Kč za karavan.
Otevírací doba areálu:
V pátek od 14:00 - 02:00*
V sobotu od 12:00 - 02:00*
*po skončení vždy afterparty v non-stop baru před areálem
Mobilní aplikace:
V současné době na ní běží velká DOTIKO soutěž o iPHONE 6S, volné vstupenky a festivalový merchandising (reklamní předměty).
Kapely po dnech
Čtvrtek (warm-up zdarma):
MASH
Rockbeton&TheMörtels
Zvlášňý škola
Kabát revival
Pátek:
David Koller
Vypsaná fixa
InéKafe
Rybičky 48
Harlej
Trautenberk
Traktor
Doctor P.P.
Alkehol
Sobota:
Sweet
Olympic
Jaroslav Uhlíř
Walda Gang
Metalinda
Katapult
Dymytry
Doga
Interloud
Septic People
Komunál
Krucipüsk
Více informací na: www.pekelnyostrov.cz
František Marek